В битката на средняците: Берое взе реванш и вече е с аванс в класирането (ВИДЕО)

Снимка: beroe.bg

1429 0

Берое поднови шампионата в Първа лига с домакински успех над Хебър с 2:1. Битката в петък вечер бе част от 18-ия кръг в Първа лига и първа след паузата за националните отбори.

През лятото заралии загубиха с 0:1 при визитата си на "гробарите". Сега обаче попадението аванс бе в полза на старозагорци. Головете бяха дело на Годой (34') и Пачаме (64'). Междувременно Бастунов бе изравнил в 55-ата минута, а попадение 7 минути по-рано на гостите бе отменено от ВАР заради засада.

Дълбоко в добавеното време се стигна до излишен червен картон на първия голмайстор. Той получи жълт картон в 86-ата минута, а втория му бе показан по-малко от 10 минути след това. Така реализаторът срещу Левски и Локомотив Пловдив няма да бъде на разположение за Ачиари следващата седмица.

Трите точки бяха нужни и на двата тима, защото се изправиха един срещу друг под формата на осмия и деветия при само една точка разлика. Сега отборите отново остават на позициите си, но осмият Берое има преднина от четири пункта.

В следващия кръг Берое гостува на Крумовград, а Хебър ще приеме ЦСКА 1948. През юли пазарджиклии се наложиха у дома с 1:0, а голмайсторът срещу заралии бе Георги Николов. По-шокиращото е, че това е първа победа на Берое над "гробарите" в официална среща от 2018 г. насам.

Следете актуалното класиране в Първа лига със SportLive.bg!