Славия измъкна ценна за оцеляването си точка от Берое

Снимка: Lap.bg

907 0

Славия открадна ценна точка в битката си за оцеляване в мача от 18-ия кръг на Първа лига срещу Берое. Двата тима завършиха наравно 1:1 в Стара Загора, след като "белите" изравниха от дузпа 5 минути преди края на редовното време. Така Славия спечели първа точка в последните си 3 мача, но остава на предпоследната позиция в класирането. Берое запази петото си място със своите 32 точки. Старозагорци доиграха мача с човек по-малко след изгонването на Крум Стоянов.

Берое откри резултата още в 12', когато точен бе Гаюс Макоута с асистенция на Георги Ангелов. До почивката тимът на Димитър Димитров изпусна няколко отлични ситуации, с които да си подпечата победата.

В 68' Крум Стоянов бе изгонен от терена, след като получи втори жълт картон заради удар по съперников играч. Постепенно Берое отстъпи инициативата на гостите си, които до последно опитваха поне да изравнят. Това се случи в 85-ата минута, когато Теди Мезаг направи дузпа за Славия след игра с ръка в наказателното си поле. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се зае Ивайло Димитров, който бе бзапелационен срещу Генадий Ганев - 1:1.