Мартин Камбуров изравни рекорда на Петър Жеков и донесе победа на Берое

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

3097 0

Берое записа минимална победа с 1:0 срещу Ботев Враца в мач от петия кръг на Първа лига. Единственият гол беше дело на Мартин Камбуров от дузпа в 47-ата минута. Така ветеранът изравни рекорда на Петър Жеков за най-резултатен футболист в българското първенство.

Двубоят започна равностойно, но постепенно заралии създадоха повече положения. В началото на втората част Берое получи правото да изпълни дузпа за фал срещу Лебон и Камбуров реализира. Така ветеранът вкара своя гол номер 253 в първенството.

Гостите от Враца можеха да изравнят резултата в 64-ата минута. Дориан Бабунски пусна към Гонсало Оливейра, но ударът му бе избит в корнер. В 76-ата минута Йоан Бауренски беше изгонен и така гостите останаха с човек по-малко.

Така след 5 кръга Берое има 9 точки и е на пето място, докато Ботев Враца е на шестата позиция с 8 пункта.