Етър отлепи от дъното след успех над Берое

Снимка: Rostislav Grancharov / LAP.bg

1657 0

В последната среща от 23-тия кръг на Първа професионална лига отборът на Етър (Велико Търново) изненада Берое, като спечели гостуването си с 2:1. Това са важни три точки за "болярите" в битката им за оцеляване в елита на българския футбол

За "болярите" точен бе на два пъти Преслав Боруков. Младият нападател откри резултата в 30-ата минута, а в 67-ата вкара втория си гол в мача. В 80-ата минута Алиуне Фал върна един гол за заралии.

С победата си Етър изплува на 11-то място в класирането и продължава да печели важни точки в борбата за оцеляване. Болярите вече имат актив от 20 точки и ще разчитат в плейфоната фаза да останат над чертата. Берое не може да се изравни по точки с четвъртия Арда Кърджали и така е пети с 36 точки.

БЕРОЕ - ЕТЪР 1:2

0:1 Боруков (30)

0:2 Боруков (65)