Берое загуби от ЦСКА 1948 и остана извън топ 6 в Първа лига

Снимка: Facebook: ЦСКА 1948/ CSKA 1948

1258 0

Новакът и пълен дебютант в елита на България ЦСКА 1948 прекъсна негативната си серия от 3 поредни мача без победа и успя да се наложи с минималното 1:0 над Берое. Така отборът остава на пета позиция с 23 точки от 15 мача. Берое остава седми с 18 точки, но и цели 3 двубоя по-малко от днешния си съперник.

През първото полувреме домакините играха по-добре и създадоха повече чисти положения, но добри намеси на вратаря Ганев запазиха нулевото равенство до почивката между полувремената. Бързо след това обаче то се промени.

Серкан Юсеин подаде меко към Васил Шопов на втора греда. Вторият стреля от непосредствена дистанция, макар и от малък ъгъл, и ударът му се оказа твърде силен за Ганев, който не успя да избие топката и тя попадна в мрежата му. В 58-ата минута дебютантът в елита бе много близо до това да удвоя резултата след ново центриране на Серкан, но този път удар с глава на Камбуров се отби от страничния стълб.