Берое загря за ЦСКА с победа срещу Бургас

2759 0

Берое победи с 1:0 „Бургас“ и се класира за осминафиналите в Купата на България по футбол, които ще се играят на 29 октомври и 13 декември. Единственото попадение в мача вкара Станислав Костов в 68-ата минута.

В 3-ата минута Крис Гади размени подавания с Димо Бакалов и подаде към Станислав Костов, който стреля, но Янко Георгиев спаси.

Седем минути по-късно центриране от дясно Яни Пехливанов овладя и стреля от дясно в наказателното поле, но бе неточен.

В 21-ата минута Стефан Спировски центрира в наказателното поле, защитата изби, но кълбото попадна в Атанас Зехиров, който стреля без подготовка от 25 метра, но не намери целта.

Две минути по-късно Любомир Любенов центрира от корнер, но след разбъркване Танко Дяков надскочи всички и изби.

В 28-ата минута след центриране на Яни Пехливанов от дясно към далечната греда Борислав Борисов засече, но топката мина на сантиметри покрай десния стълб.

Минута след това Борислав Борисов получи пас от дълбочина в наказателното поле от където шутира, но Атанас Зехиров блокира и кълбото излезе в ъглов удар, който бе изпълнен от Любомир Любенов. Яни Пехливанов получи в наказателното поле, мина Гади, но след това защитата изби.

В 37-ата минута Веселин Пенев центрира от фаул в центъра на терена в наказателното пое, Аласан Н’Диайе засече с глава, но топката мина покрай вратата.

Стефан Спировски намери Димо Бакалов в 39-ата минута. Крилото изведе Станислав Костов на стрелкова позиция, който току навлязъл в наказателното поле нацели страничната греда, а след това защитник изчисти в корнер, след който не се случи нищо опасно.

В 40-ата минута Аласан Н’Диайе подаде за Крис Гади, който стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.

В продължението на първата част Веселин Пенев центрира от фаул от централната зона на терена, над всички се извиси Аласан Н’Диайе, който стреля с глава, но в обсега на вратаря, който спаси.

След почивката, в 49-ата минута Атанас Зехиров проби от дясно и центрира, но много високо и топката излезе в аут.

В 52-ата минута Крис Гади направи двойно подаване с Атанас Зехиров по десния фланг и навлезе в наказателното поле където обаче топката му бе избита от Тодор Гочев в корнер. Веселин Пенев центрира от ъгловия удар, но защитата на домакините се справи.

Ахмед Ахмедов и Борислав Борисов направиха двойно подаване в 56-ата минута по левия фланг и след грешка на Атанас Зехиров, Борисов проби и навлезе в наказателното поле, където пробва центриране успоредно на гол линията по земя, но там нямаше играч на домакините, който да засече.

В 62-ата минута Димо Бакалов центрира от корнер, но защитата на „Бургас“ изби.

Берое излезе напред в резултата в 68-ата минута когато Игор Джоман подаде към Бакалов, който центрира от дясно за Станислав Костов, който прати топката в мрежата за 0:1.

Четири минути по-късно Венцислав Христов овладя и подаде в дясно за Димо Бакалов, който пред наказателното поле финтира двама играчи и стреля от точката за дузпата, но прати топката право в ръцете на Янко Георгиев.

В 79-ата минута Борислав Борисов центрира остро в наказателното поле от пряк свободен удар където с глава игра Георги Станчев, но топката излезе в аут.

Пет минути по-късно Танко Дяков изпусна Борислав Борисов в наказателното поле към когото бе насочено отлично центриране. Борисов отправи диагонален удар, но Иван Караджов успя да спаси насочения в долния десен ъгъл на вратата му топка.

Две минути преди края на редовното време Петър Колев бе изведен в наказателното поле и шутира, но благодарение на намесата на Михаел Ковачевич топката излезе в корнер. След изпълнението му Танко Дяков сгреши при високата топка, но след разбъркване Ковачевич изчисти.

Следващият мач на Берое е идната неделя 28 септември от 19:30 часа срещу ЦСКА в Стара Загора за „А“ група.

„Бургас“ (Бургас) – Берое (Стара Загора) 0:1

голмайстори: 0:1 Станислав Костов 68

„Бургас“ (Бургас): 12. Янко Георгиев (к), 20. Юрий Иванов, 3. Петър Патев, 14. Величко Величков, 2. Тодор Гочев, 21. Живко Хаджиев, 22. Цветомир Цонков (71 – 15. Петър Колев), 17. Яни Пехливанов, 19. Ахмед Ахмедов (59 – 10. Мирослав Радев), 23. Борислав Борисов, 7. Любомир Любенов (71 – 9. Георги Станчев); неизползвани резерви: 1. Християн Славов, 6. Стоян Мантаров, 5. Стоян Калпаклиев, 16. Пламен Димитров

старши треньор: Ангел Стойков

Берое (Стара Загора): 73. Иван Караджов – 18. Атанас Зехиров, 24. Михаел Ковачевич, 5. Танко Дяков, 28. Веселин Пенев (к) (71 – 26. Салим Керкар) – 92. Стефан Спировски (59 – 27. Игор Джоман), 4. Аласан Н’Диайе – 11. Крис Гади (59 – 10. Венцислав Христов), 8. Самир Аясс, 25. Димо Бакалов – 9. Станислав Костов; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 2. Илия Мунин, 3. Владимир Зафиров, 30. Жуниор Мапуку:

старши треньор: Петър Хубчев

жълти картони: Аласан Н’Диайе, Самир Аясс, Салим Керкар; Петър Патев

главен съдия: Стоян Денев (Велико Търново)

стадион: „Градски“, Българово