Берое взе сладък реванш за 0:4 с победа над Лудогорец за Купата

1639 0

Берое постигна първата си победа над Лудогорец във всички турнири, като победи шампионите с 2:1 в 1/8-финалният сблъсък между двата тима за Купата на България пред своята гореща публика. Реваншът е на 22 февруари в Разград, а победителят от двойката ще се изправи срещу Литекс.

"Заралии" откриха резултата в 31-ата минута, като точен бе Елиаш. Лудогорец се върна в мача в 61-ата минута след красив гол на Ешпиньо от пряк свободен удар. Десет минути по-късно Мапуку донесе победата на старозагорци с мощен удар.

Двубоят започна равностойно за двата отбора. Първият удар по посока на противниковата врата отправи футболист на Берое - в 10-ата минута Керкар стреля, но неточно. В ответната атака Марселиньо стреля в аут. Интересна ситуация се разви в 14-ата минута, когато след съприкосновение с Моци в наказателното поле Жуниор Мапуку падна и поиска дузпа от главния съдия, но той отсъди нарушение в атака. Още по-интересен бе моментът в 16-ата минута, когато Макенджиев увисна след центриране на Абало, но Иво Иванов съумя да изчисти с глава в корнер.

Последва шанс за Берое в 20-ата минута, когато след центриране от пряк свободен удар Елиаш засече с глава, но изстрелът му бе пратен в ръцете на Чворович. Освен това в ситуацията страничният рефер свири засада.

Проблемите на Лудогорец започнаха в 29-ата минута, когато капитанът Светослав Дяков трябваше да напусне принудително терена, след като получи някаква разтежение по-рано в срещата. Мястото му зае Абел Анисе, а капитанската лента кацна на ръката на Йордан Минев.

В 30-ата минута при опасна атака на Берое Анисе се прояви с решителен шпагат пред връхлитащия Мапуку, който се озоваваше опасно срещу Чворович. Само минута по-късно обаче мадагаскарецът бе сред виновниците за инкасирания от своя тим гол. След центриране от корнер защитата на гостите сгреши, Чворович не излезе, а Анисе изпусна Елиаш, който с глава насочи топката в мрежата на Лудогорец - 1:0.

Три минути преди почивката и Роман Безяк напусна скоропостижно терена, отстъпвайки мястото си на Жуниор Кишада.

Двубоят се поизнерви и след откриването на резултата реферът Ивайло Стоянов раздаде четири жълти картона. При декорирането в жълто на голмайстора Елиаш треньорът на Берое Петър Хубчев реагира гневно, тъй като влизане на Анисе в краката на Боровский преди това не бе определено като фаул.

През тази първа част на Лудогорец му липсваше острота и скорост, а Берое изненада приятно с агресията в играта си.

В началото на второто полувреме Лудогорец наложи натиск над съперника в опит да върне попадението. В 52-ата минута им се откри чудесен шанс, след като Кайсара стреля от границата на наказателното поле, но встрани от вратата на Макенджиев. Четири минути по-късно Елиаш можеше да се разпише за втори път, но и неговият мерник му изневери със сантиметри.

Резултатът все пак бе изравнен в 61-ата минута, когато Ешпиньо изненада и себе си, и вратаря на Берое. Опитът му да центрира от пряк свободен удар се превърна в ефектен гол, при който Благой Макенджиев не се намеси по най-добрия начин - 1:1.

Равностойният мач стана още по-интересен в 71-ата минута, когато футболист на Берое пресече пас на играч на Лудогорец, напредна и подаде към Мапуку. Конгоанецът не се замисли и стреля силно, топката се отби в страничканата греда и влезе в мрежата зад гърба на Чворович - 2:1. Мапуку изрази радостта си с ефектно салто.

В 86-ата минута Мапуку напусна терена, отстъпвайки мястото си на Станислав Костов. Именно младокът направи непростим пропуск в същата минута, пропускайки да осигури спокойствие на своя тим преди реванша. Салим Керкар отправи силен изстрел към вратата на Чворович, но стражът се разтегна и изби. Топката попадна у Костов, който обаче не успя да превърне добавката в комфортен гол.

В първата минута на продължението Лудогорец изпусна да реализира от най-чистата си ситуация през второто полувреме. След центриране на Марселиньо Анисе стреля от удобна позиция, но Макенджиев се намеси с блестящо спасяване. Така Берое взе първата си победа над шампионите, без да броим успеха с дузпи на финала за Суперкупата през 2013 г.