Берое се позиционира за Лига Европа след отличен успех над Литекс

Снимка: Иван Янев/БГНЕС

1299 0

Берое постигна изключително ценна домакинска победа с 3:1 над Литекс в дерби за местата, даващи право на участие в Лига Европа. Срещата от 30-ия кръг на А група в Стара Загора предложи много открит футбол и красиви попадения, макар първото полувреме да бе по-качествено от второто.

Берое се поздрави със заслужен успех главно заради по-високата си ефективност пред противниковата врата и вече има 51 точки – точно колкото днешния съперник Литекс и Локомотив (София), който в петък бе прегазен с 4:1 от шампиона Лудогорец.

Така Берое, Литекс и Локо (Сф) изглеждат основните претенденти за второто и третото място, но дори ЦСКА все още има някакъв шанс да се добере до топ 3, защото има 48 точки.

Елиаш да Силва с прекрасен удар даде ранен аванс на Берое още във втората минута, но в осмата Бьорн Маарс изравни с глава за Литекс. В 59-ата Атанас Зехиров с фамозен изстрел от дъгата на наказателното поле възстанови аванса на домакините, а Елиаш в 81-ата сложи точка на спора с точна добавка – 3:1.