Берое преодоля 10 от Славия, Камбуров не спира да вкарва

Снимка: Marin Bonev / LAP.bg

1532 0

Берое успя да надделее над Славия с 2:1 във втори мач от 17-ия кръг от родната Първа лига.

Срещата в Стара Загора бе доста добра за стандартите на родното първенство, а Мартин Камбуров даде аванс на заралии с попадение №256 в кариерата си в 30-ата минута.

Питър Макрилос от Славия изравни резултата след малко повече от час игра, а Абубакар Тунгара изведе Берое отново напред в резултата в 70-ата минута.

Десетина минути преди края на срещата Ертан Томбак влезе много тежко в краката на Александър Василев и реферът Георги Иванов му вдигна жълт картон. След съвещание чрез ВАР системата обаче арбитърът си поправи решението и изгони бранителя на „белите”, които доиграха срещата с 10 човека и изравняването вече бе непосилно.

Така Берое вече е шести с 24 точки и е само на три зад петия Славия, който е с 27 пункта. За старозагорския тим предстои визита на Ботев Враца, докато столичани ще посрещнат у дома Локомотив Пловдив в следващия рунд от шампионата.