Берое изпусна добър шанс, Пирин "драпа" нагоре: Вратарски грешки откриха Първа лига след паузата

Снимка: LAP.bg

1984 0

Берое и Пирин (Благоевград) откриха 15-ия кръг в българската Първа лига след подновяването на шампионата след паузата за мачовете на националните отбори. Двата тима обаче не излъчиха победител и завършиха при равенство 1:1.

След ремито домакините останаха на 6-ата позиция с 21 точки от 15 мача и не съумяха да изпреварят Черно море, който е с точка повече. Пирин пък задмина по актив Ботев Враца и ЦСКА 1948, събирайки 12 пункта - един повече от тях (и двата отбора обаче са с мач по-малко и могат отново да изпреварят "орлетата").

С този резултат пък бе нарушена серията от три поредни победи за Берое във всички турнири над този опонент. Пирин пък остава без победа над заралии чак от 30 април 2011 година, когато печели с 2:0 (оттогава - 7 победи за Берое и 5 равенства).

Очаквано домакините имаха предимство при притежанието на топката, макар и не чак толкова смазващо, колкото вероятно се е искало на техните привърженици. Заралии бяха далеч по заплашителни пред противниковата врата обаче, като имаха над три пъти повече опити за попадение в сравнение с опонента си.

Първото полувреме започна спокойно, а въпреки впоследствие по-активната игра на Берое, отборът не успя да открие резултата през тази част, като Мартин Камбуров имаше най-добрата възможност, но Николай Бодуров застигна топка, насочила се към голлинията (след като вратарят бе преодолян), и да я изчисти.

Все пак само 10 минути след началото на второто полувреме домакините заслужено поведоха в резутата. Тогава Александър Цветков центрира, Хенгелман излезе много неразчетено, а зад него Абубакар Тунгара реализира на празна врата с глава.

Пирин изравни с едно от малкото си хубави положения за гол, като го стори малко преди края на редовното време - в 83-ата минута. Тогава пък дойде ред на другия вратар да се представи неубедително. Генадий Ганев не се ориентира добре в ситуацията, а от това се възползва опитният Станислав Манолев, който изравни.

Следва около седмица почивка за двата тима, след която ще имат нови трудни и важни двубои, както и междинен кръг. Берое първо гостува на Черно море (26.11), а след това приема Славия (30.11), докато Пирин приема Локомотив Пловдив (27.11), а след това гостува на ЦСКА 1948 (02.12).