Берое изпусна Брьондби и остави България без отбор в турнирите

1513 0

Трагедията на българския футбол стана пълна, след като и Берое отпадна още във втори предварителен кръг на Лига Европа. Така страната ни остава без представител в турнирите още преди да е дошъл краят на юли, а сериозните отбори тепърва започват подготовки.

Старозагорци изиграха добър мач в Дания, но стигнаха само до 0:0. Първата среща преди седмаци завърши с минимален успах - 1:0 за Брьондби. Тимът на Петър Хубчев имаше няколко възможности поне да вкара мача в продължения, но не успя.

В началните минути на днешния двубой играта бе равностойна, а головите положения липсваха. Направиха впечатление грубите нарушения на футболисти от датския тим и трите жълти картона до 20-ата минута. В 26-ата минута старозагорци организираха добра атака, но завършващият удар на Георги Божилов премина много далеч от целта.

В 39-ата минута Божилов успя очертанията на вратата, но Храдецки нямаше проблем да улови кълбото. В последните секунди на първата част домакините отговориха с точен изстрел на Пуки, но Благой Макенджиев не бе затруднен.

Интересните моменти почти напълно липсваха и след почивката. Футболистите на Берое успяха да изнесат играта в половината на датчаните. Едва в 61-ата минута Елиаш отправи удар с глава, който обаче не бе точен. В 66-ата минута атака на Брьондби завърши с шут на Ларсон, но топката излезе в аут.

Две минути по-късно Делев най-после получи повече пространство, успя да се освободи и стреля, но Храдецки улови. Секудни по-късно вратарят отново отрази удар на Делев в очертанията на вратата.

Чак в последните 15-ина минути футболистите на Петър Хубчев се активизираха и бяха много близо до гола. В 78-ата минута Елиаш проби в наказателното поле и подаде към Делев, който подложи крак, но прати топката над напречната греда, въпреки че вратата пред него бе опразнена. Малко след това изстрел с глава на Иво Иванов профуча на сантиметри край страничната греда. Холст от датския тим отговори с опасен шут, но Макенджиев отново запази вратата си суха.

СЪСТАВИ

БЬОНДБИ - БЕРОЕ 0:0 (1:0 в първия мач)

БРЬОНДБИ: 1. Лукаш Храдецки, 17. Риза Дурмиши, 5. Мартин Албрехтсен, 13. Йохан Ларсон, 21. Андрю Хюлсагер, 6. Мартин Йорнсков, 14, Елбасан Рашани (58 - 10. Магнус Ериксон) , 18. Лебоганг Пири, 19. Кристиан Ньоргаард, 11. Йохан Елмандер, 9. Теему Пуки (79 - 12. Фредерик Холст)

БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 28. Веселин Пенев, 24. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов, 21. Елиаш, 14. Георги Божилов (79 - 17. Иван Коконов), 27. Игор Джоман, 77. Спас Делев, 20. Неманя Милисавлевич, 18. Атанас Зехиров, 10. Жуниор Мапуку

СЪДИЯ: Никола Ренвил (Франция)