Берое и Локо изкараха час и половина на хубавото време

Снимка: Иван Йочев

946 0

Тимовете на Берое и Локомотив (София) завършиха 0:0 в мач от последния 22-и кръг на „А” група.

Двата отбора, осигурили си място в горната шестица на таблицата за плейофите, не предложиха нищо интересно, като всеки от тях имаше точно по едно чисто голово положение.

Берое, по домакински, владееше повече топката, но не създаваше сериозни опасности пред вратата на гостите.

Локомотив, от своя страна, прие играта в собствената си половина и разчиташе на контраатаки, както и на спорадични статични положения.

Мапуку направи невероятен пропуск за Берое в 60-тата минута. При контраатака той проби в наказателното поле на гостите, финтира вратаря и защитник на Локомотив, но на празна врата стреля високо.

Локомотив отговори с диагонален изстрел на Гъргоров 12 минути по-късно. Той се озова сам срещу Макенджиев, но вратарят успя да избие удара.

Точката, която двата отбора си разделиха, бе най-логичният завършек на двубоя, след който Локомотив остана на четвърта позиция с 39 пункта, следван от старозагорци, които имат точка по малко.