Арда излъга десетина от Берое за първи успех през кампанията

Снимка: Ivaylo Borisov / LAP.bg

2356 0

Арда победи Берое с 1:0 в последната среща от втория кръг в Първа лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Ласана Н‘Диайе в 52 минута. Първото попадение на днешният голмайстор праща "сините" на 12-а позиция във временното класиране, докато "заралии" спадат до седмо място. И двата тима обаче са с равни точки - 3.

Първата сериозна опасност в срещата дойде след само 120 секунди игра. Абубакар Тунгара отправи мощен шут от дистанция, но топката премина на сантиметри от вратата.

В 12-тата минута гостите направиха заучена комбинация, която доведе до удар на Симеон Мечев, но кълбото отново не намери очертанията.

Последваха силни минути за двата тима, в които положенията така и не успяха да поразят противниковите мрежи. До края на първата част и двата тима не съумяха да реализират, но показаха, че търсят гола.

Единственото попадение падна в 52-ата минута. Христо Иванов напредна и подаде към Лъчезар Котев, който комбинира с Ласана Н‘Диайе. Последният стреля прецизно и наказа пропуските на гостите.

В 73-ата минута появилият се от резервната скамейка Ел Мами Тетах можеше да реши двубоя. Офанзивният играч се освободи от Серкан Юсеин, след което стреля от близка дистанция, но бившият вратар на "сините" Иван Караджов реагира.

В 92-ата минута главният съдия Иво Андреев показа директен червен картон за удар с лакът на Луизиньо в главата на Пламен Крачунов.

АРДА – БЕРОЕ 1:0

1:0 Ласана Н‘Диайе (52)

Стартови състави:

Арда: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н‘Диайе, 20. Деян Лозев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев

Берое: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов, 3. Димитър Пиргов, 8. Серкан Юсеин, 9. Луизиньо, 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 44. Николай Николаев