Отнесоха Славия в Полша, Берое се класира напред след солиден успех

Снимка: БГНЕС

996 0

Славия не успя да се възползва от успеха с 1:0 над Заглембе (Любин) преди седмица на стадион "Васил Левски" и се прости бързо-бързо с Лига Европа.

В Полша Заглембе стигна до убедителен успех с 3:0 в двубой, който се игра почти изцяло пред вратата на "белите", а Марио Кирев спаси българския тим от пълен разгром.

В 14-ата минута само късметът и невероятния рефлекс на Марио Кирев спасиха българите. Пятек излезе на чиста позиция и шутира силно, но стражът на гостите изби в корнер.

На почивката Александър Тарханов направи една промяна. На мястото на Янис Карабельов, който бе доста припрян и често бъркаше, влезе Георги Йомов.

През втората част Заглембе бе по-добрият отбор и събитията се развиваха предимно пред вратата на Кирев.

В 56-ата минута Пятек пропусна да реализира от 2-3 метра с глава.

Малко по-късно К. Пятек излезе сам срещу вратаря, но Кирев излезе в точния момент и предотврати опасността.

В 65-ата минута Пятък с топовен изстрел под гредата покачи на 2:0.

В 81-ата минута резервата Пападопулос сложи точка на спора. Футболистът се разписа с премерен удар от 11-12 метра за 3:0.

В другия двубой на български тим Берое стигна до солиден успех с 2:0 при гостуването си на Радник (Босна и Херцеговина) и продължи напред в турнира след 0:0 в Стара Загора.