Историческо: С три дузпи бившият клуб на Данило Асприля спря рекорда на Ал Хилал! (ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

715 0

Всичко в живота си има край! След умомпрачителните 34 поредни победи и 46 поредни мача без загуба, саудитският Ал Хилал най-сетне бе победен в полуфиналите от Азиатската шампионска лига. Воденият от Жорже Жезус състав отстъпи на Ал Аин, от Обединените арабски емирства, с 2:4. Любопитно е, че в състава на победителите преди известно време се подвизаваше нападателя на ЦСКА София, Данило Асприля - от началото на 2016-та до лятото на 2017-та.

Хеттрик и три дузпи след намесата на ВАР!

Ал Хилал за пореден мач излезе без контузения Александър Митрович. За домакините с хеттрик блесна мароканецът Софиан Рахими. Интересното е, че за Ал Аин бяха отсъдени цели три дузпи, като всичките от тях първоначално не бяха свирени, а това се случи чак след намесата на ВАР.

В 6-та минута Рахими получи пас отдясно, напредна и със страхотен диагонален удар даде преднина на Ал Аин. След двайсет минути отново той бе в прегръдките на съотборниците си, след като реализира първата дузпа. В края на полувремето той оформи хеттрика си, отново от 11-метров наказателен удар.

Малком вкара един гол днес

Още: Магия в червено: Амос Юга направи нещо в стил "Златан Ибрахимович"! (ВИДЕО)

Втората част започна добре за Ал Хилал - Малком получи пас от Милинкович-Савич и върна едно попадение. В 56-та минута обаче домакините получиха третата си дузпа за нарушение на Калиду Кулибали. Този път зад топката застана парагваецът Алехандро Ромеро - Каку, който направи резултата 4:1.

Хилал рухна след попадението, но все пак успя да върне един гол, който в крайна сметка може да се окаже скъпоценен. В 79-та минута Салем Ал Давсари довкара една отбита топка и фиксира крайното 4:2. В последните секунди на добавеното време негов далечен удар пък се отби в страничната греда.

Реваншът е след 6 дни в Рияд.

Цъкнете на "Гледайте в YouTube", по-долу, за да видите всички голове в срещата!

Фен тръгна да бие с камшик футболист на Ал Итихад след финала за Суперкупата на Саудитска Арабия (ВИДЕО)

Пред погледа на Неймар: Феноменален Малком остави Карим Бензема и Куклата с празни ръце! (ВИДЕО)

"Знаехме, че мачът с Левски ще е различен": Данило Асприля мечтае за всички трофеи с ЦСКА