Ал Хилал с десет души се справи с Ал Итихад, чака Роналдо на финал (ВИДЕО)

439 0

Ал Хилал успя да победи като гост Ал Итихад с 2:1 в полуфинална среща от турнира за Кралската купа на шампионите на Саудитска Арабия, с което се класира на финала на турнира. Съперникът им ше стане ясен на 1-ви май от другия полуфинал Ал Насър и Ал Хаеей.

Ал Итихад започна по-активно мача, като гол на Абдерразах Хамдалах в 8-ата минута бе отменен заради засада след намеса на системата ВАР. Въпреки това в 25-ата минута Ал Хилал поведе с гол на бразилския нападател Майкъл след асистенция на сънародника му Малком, а в 37' и той се разписа, но попадението му бе отменено.

В 42-ата минута Ал-Хилал остана с десет души, след като Сергей Милинкович-Савич бе изгонен с директен червен картон. Това обаче не попречи на отбора да успеят да изпълнят целта си.

Още: "Без бързане" - 6 месеца по-късно Неймар отново тренира с топка (ВИДЕО)

В 67-ата минута тимът на Ал Итихад възстанови равенството чрез Хамдалах, но 9 минути преди края Малком изработи гола, който бе отбелязан от Сауд Абдулхамид.

Още: Историческо: С три дузпи бившият клуб на Данило Асприля спря рекорда на Ал Хилал! (ВИДЕО)

Фен тръгна да бие с камшик футболист на Ал Итихад след финала за Суперкупата на Саудитска Арабия (ВИДЕО)

Сензационно завръщане? Неймар заявил директно: Искам да играя за Сантос