И без Меси Аржентина пречупи Италия, Роналдо сам би Египет

1604 0

В контролна среща, играна вчера, Аржентина победи Италия с 2:0 на стадион "Етихад“ в Манчестър. Южноамериканският тим бе без звездата си Лионел Меси, който изпитва болки в адукторите. Попаденията за победителите реализираха Евер Банега и Мануел Лансини съответно в 75-ата и 85-ата минута.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалия италиански национал Давиде Астори. Играчите на "Скуадра Адзура" излязоха на терена с фланелки с номер 13 в негова чест.

Успех записа и европейският шампион Португалия, който се наложи драматично с 2:1 над състава на Египет. Намиращият се в невероятна форма Мохамед Салах откри за „фараоните“ в 56-ата минута, но „мореплавателите“ стигнаха до късен обрат след два гола на своята суперзвезда Кристиано Роналдо в 92-ата и 94-ата минута. И двата гола бяха отбелязани с глава, а асистент на Роналдо бе Рикардо Куарешма.

По този начин звездата на европейския тим вече има 81 попадения с фланелката на Португалия.