Ранен гол само ядоса Атлетико Мадрид, "дюшекчиите" окончателно отказаха Жирона от титлата в Ла Лига

543 0

Атлетико Мадрид победи като домакин Жирона с 3:1, осъществявайки пълен обрат в мача от 31-вия кръг на испанската Ла Лига!

Ранен гол само ядоса Атлети

Още в четвъртата минута гостите откриха резултата чрез Артьом Довбик, който се разписа на празна врата след нещо средно между пас и удар на Ян Коуто.

В 34-тата Антоан Гризман възстанови равенството от дузпа, при която топката навести долния ляв ъгъл на Пауло Газанига. Вратарят усети посоката, но изпълнението на французина бе прекалено добро.

Антоан Гризман прави 2:1 от дузпа

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме Атлети осъществи пълен обрат чрез Анхел Кореа, който вкара с глава след центриране на Алваро Мората.

300 секунди след началото на втората част "дюшекчиите" дръпнаха с 3:1, след като Гризман се разписа за втори път.

Класиране и следващи мачове?

Със спечелените три точки Атлети събра актив от 61 на четвъртото място и доближи на четири третия Жирона (65), който вече изостава на 10 пункта от лидера Реал Мадрид ("белия балет" дори е с мач по-малко).

ОЩЕ: Майорка - Реал Мадрид и Кадис - Барселона по ТВ: Кога и къде да гледаме мачовете от 31-вия кръг на Ла Лига?

За тима на Диего Симеоне предстои реванш с Борусия Дортмунд от 1/4-финалите в Шампионска лига (гостуване, 16.04.), а за този на Мичел - домакинство на Кадис (32-ри кръг).

*Четете всички последни новини от испанския футбол в SportLive.BG!