Героят Люк де Йонг за шансовете за титла на Барселона: Реал Мадрид ще загубят точки

2168 0

Люк де Йонг отново се превърна в златната резерва на Барселона. 31-годишният нидерландски нападател донесе успеха за „каталунците“ в драматичното гостуване на Леванте снощи, реализирайки за 3:2 във втората минута на добавеното време.

Успехът върна Барса на второто място. Хората на Шави Ернандес към момента изостават с 12 точки от лидера Реал Мадрид, който е изиграл мач повече.

„Изключително съм щастлив. Обичам да бележа. Носи ти специално чувство, когато вкараш в последната минута и отборът ти стигне до победата. Според мен заслужаваме да се гордеем с този състав на Барселона“, обяви Люк де Йонг пред „ESPN“ след края на мача.

Нидерландецът коментира и евентуалните шансове на „блаугранас“ да направят чудо в битката за титлата в Ла Лига.

„Това е изключително трудно, но Реал Мадрид ще загуби някои мачове. Смятам, че ще загубят точки. По-важното ние да печелим своите мачове“, заяви нападателят, с когото на "Камп Ноу" планират да се разделят през лятото.

А ето дали Шави зачеркна шансовете на Барселона за шампионската титла в Испания.