Ювентус с пестелива победа на Лацио

Снимка: Guliver/GettyImages

869 0

Шампионът на Серия А Ювентус стигна до важна победа преди паузата за мачове на националните отбори. "Бианконерите" стигнаха до минимален успех с 1:0 над Лацио в гостуването си на "Стадио Олимпико".

"Старата госпожа" доминираше в двубоя и, въпреки че не създаваше често положения, не позволи нито една опасна ситуация пред Джанлуиджи Буфон, с изключение на едно разбъркване през първото полувреме.

На резервната скамейка отново бяха оствени новите попълнения Пянич, Игуаин и Пяца, като през първото полувреме положенията пред Маркети липсваха.

През втората част те зачестиха, но в 64' все пак отново на терена се появи Игуаин. Само две минути по-късно Дибала центрира в наказателното поле, където всички защитници се бяха струпали около аржентинския нападател. Така Кедира остана непокрит и отбеляза за 1:0.

Това беше втора победа за "бианконерите", които започват шампионата с 6 точки от два мача и с далеч по-добра игра от тази, която показаха през миналата година.