Втородивизионният Нотингам изхвърли Арсенал от ФА Къп

Снимка: Getty Images/Gulliver

1360 0

Настоящият носител на трофея на ФА Къп Арсенал отпадна безславно от 14-ия в Чемпиъншип Нотингам. "Артилеристите" загубиха с 4:2 и се сбогуваха с мечтата си да защитят титлата.  Арсенал отпадна за първи път под ръководството на Арсен Венгер в третия кръг на турнира.

Домакините започнаха много нахъсано и активно срещата, като защитникът Ерик Лихай откри резултата. Радостта на Форест обаче бе кратка, тъй като три минути по-късно Пер Мертезакер изравни, слек като топката се удари в гредата, а при разбъркването Мертезакер се разписа.

Минута преди почивката Нотингам отново излезе напред в резултата с втори гол на Ерик Лихай. След почивката в 64' Бен Бреретън се разписа от дузпа, след като Роб Холдинг извърши нарушение в наказателното поле.  В 79' Дани Уелбек намали преднината, но "артилеристите" не успяха да се доберат до равенство, а допуснаха нов гол в 85' от нова дузпа. Киърън Доуел  вкара за 4:2 пет минути преди края, а в 89' Джо Уоръл получи директен червен картон.