Новак Джокович победи Андрей Рубльов и ще играе на полуфиналите на Откритото първенство в Австралия

1843 0

Новак Джокович направи поредния си безпроблемен мач на Australian Open 2023 и се класира на полуфиналите в надпреварата. Сърбинът победи руснака Андрей Рубльов с 3:0 сета (6-1, 6-2 , 6-4) в среща продължила малко над час и половина.

През първия сет сърбинът успя да пробие два пъти, като успя да реализира цели 5 аса и спаси 2 точки за пробив на свой сервиз. Втората част се разви по подобен начин, като при резултат 2-1 за Рубльов, Джокович успя да спечели внушителните 6 поредни гейма и направи резултата 2:0 в сетовете.

В последната част руснакът се опита да се върне в срещата и реализира 5 аса и вдигна процента си на първи сервиз, но повечето непредизвикани грешки костваха продължаването напред в турнира.

Джокович има 9 титли от турнира и няма загуба повече от 20 срещи на австралийска земя, а в самия турнир от "Големия шлем" сърбинът няма загуба от 2018 година. В полуфиналите на 27.01 той ще се изправи срещу дебютанта в тази фаза - Томи Пол, който надви друг американски тенисист.