Нова представителка на топ 10 отпадна от "Уимбълдън"

1262 0

Каролине Возняцки отпадна на осминафиналите на "Уимбълдън", след като световната №5 загуби с 4:6, 4:6 от Гарбине Мугуруса днешния си двубой.

Датчанката не съумя да се справи с агресивната игра на испанката, която имаше няколко шанса за пробив в първия сет и в крайна сметка проби в 7-ия гейм и взе частта.

Возняцки загатна, че може да вкара мача в трети сет, след като проби в самото начало на сета. Мугуруса обаче направи моментален рибрейк, а при 4:4 стигна до нов пробив и се поздрави с победата.

Така от топ 10 към четвъртфиналите продължиха единствено Серина Уилямс (№1) и Мария Шарапова (№4).

В друг двубой от програмата при жените Агниешка Радванска стигна до 7:5, 6:4 над бившата №1 Йелена Янкович и продължава силното си представяне на тревата в "Ол Ингланд Клъб".