Григор Димитров смаза противник на старта на Уимбълдън

1062 0

Григор Димитров не разочарова и оправда очакванията да започне силно тазгодишното издание на най-престижния тенис турнир - Уимбълдън.

За само 92 минути Гришо се саморазправи безкомпромисно с дебютанта на подобна сцена Бьорн Фратанджело от САЩ (квалификант) с 3:0 сета.

В първия Гришо успя да пробие за 4:2 и на свой сервис затвори частта с 6:3. Вторият се продължи няколко секунди повече и приключи с успех 6:4 за българина, след като той направи брейк още в първия гейм.

Третият сет се оказа най-убедителен за Димитров, който с пробив пак в първия, а и в петия гейм, си осигури крайния успех с 6:2.

Българинът постигна победата без особен разход на енергия и с не много усилия, защото неопитният му съперник - ненавършил 23 години - направи прекалено голям брой грешки в разиграванията.

Следващият опонент на Гришо обаче ще бъде далеч по-сериозен - Жил Симон или Янко Типсаревич.