Все по-близо до "футболните джуджета" - кои отбори са по-зле и с по-малко точки от България в евроквалификациите?

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

2412 0

Националният отбор по футбол на България продължава да е без победа за 2023 година. Катастрофалната статистика се затвърди и в неделя вечер (10.09), когато съставът на Младен Кръстаич загуби с 2:1 от Черна гора. Капитанът на тима Кирил Десподов пропусна от дузпа през второто полувреме, когато черногорците останаха и с човек по-малко.

Това обаче също не ни помогна да затворим мача дори при равен резултат. По този начин - освен че нямаме победа от ноември миналата година, се сбогувахме и с шансовете си за Евро 2024, които и без това бяха илюзорни.

Къде се намира националният ни отбор в общата картинка на евроквалификациите?

В група G  "лъвовете" са спечелили едва 2 точки от 5 двубоя. Три загуби (Сърбия, Черна гора и Унгария) и две равенства (Черна гора и Литва) е равносметката до този момент с голова разлика -5 (3:8). Именно заради нея сме на предпоследното четвърто място в групата преди Литва, която също има 2 точки.

Любопитна е справката, която ще направим с останалите групи (9 на брой) и кои са отборите (общият брой тимове е 53) с по-малко точки от нашия състава. Те са общо 9 отбора, като нито един отбор не би пожелал да е сред такава компания.

Ето отборите, с по-малко точки от България:

Група А: Кипър - 0 точки в 4 двубоя и -9 голова разлика

Група B: Гибралтар - 0 точки в 5 двубоя и -17 голова разлика

Група C: Малта - 0 точки в 4 двубоя и -8 голова разлика

Група D: Латвия - 0 точки в 4 двубоя и -8 голова разлика

Група Е: Фарьорски острови - 1 точка в 4 двубоя и -8 голова разлика (равенство срещу Молдова 1:1)

Група F: Естония - 1 точка в 4 двубоя и -9 голова разлика (равенство с Азарбайджан 1:1)

Група F: Азарбайджан - 1 точка в 4 двубоя и -9 голова разлика (равенство с Естония  1:1)

Група H: Сан Марино - 0 точки в 6 двубоя и -21 голова разлика

Група J: Лихтенщайн - 0 точки в 5 двубоя и -15 голова разлика.

А националният ни отбор е под сериозната заплаха да остане без победа за цялата година, нещо, което не се е случвало през 21-ви век.