Литекс се върна в играта след 3:0 срещу Черно море

1364 0

Литекс се върна в играта след класическо 3:0 срещу Черно море в първия мач от 5-ия кръг в "А" група. Гостите от Варна завършиха срещата с човек по-малко заради червен картон на Слави Сталев. Той беше изгонен в 81-ата минута за груба игра и второ официално предупреждение в мача. Головете за домакините реализираха Вилмар Джордан, който се разписа в 33-ата и 79-ата минута, и младокът Пламен Гълъбов в 83-ата.

Победата с 3:0 над Черно море е най-категоричният успех за отбора на Красимир Балъков този сезон. След нея ловчанлии имат актив от 7 точки и са на 4-о място във временното класиране в елита. Тимът на Александър Станков пък си остава само с 2 и е последен в "А" група. В редиците на домакините направи впечатление завръщането на Джаксън Менди, който пропусна последните няколко срещи заради травма. Контузията му обаче се възобнови днес и той напусна принудително още в 29-ата минута.

"Оранжевите" се възползваха от първата грешка в защитата на варненци в 33-ата минута и поведоха в резултата. Слави Сталев не се справи с изчистването на топката, Кристиян Малинов я овладя и подаде на Джордан, а за колумбийския голмайстор не беше проблем да преодолее Георги Китанов. В 54-ата минута ловчанлии поискаха дузпа за нарушение срещу Джордан, но не беше отсъдена. В 79-ата минута интригата в мача окончателно беше убита. Най-добрият в оранжево Джордан направи отлична самостоятелна акция и с хубав удар покачи на 2:0. Две минути по-късно Сталев получи втори жълт картон, след което съпротивителните сили на играчите на Черно море съвсем рухнаха. В 83-ата минута 18-годишният Гълъбов се извиси след центриране от ъглов удар и с глава оформи класическото измерение на резултата.

Агитката от Варна пък отново не пропусна да демонстрира негативното си отношение към треньора Александър Станков. Този път това стана с плакат с нецензурен надпис на английски език по адрес на специалиста.

СТАТИСТИКА:

Мач от 5-ия кръг в "А" група

ЛИТЕКС - ЧЕРНО МОРЕ 3:0

1:0 Джордан (33)

2:0 Джордан (79)

3:0 Пламен Гълъбов (83)

ЛИТЕКС: 31. Винисиус Баривиейра, 3. Антон Недялков, 6. Джаксън Менди (29-4. Пламен Гълъбов), 18. Илия Миланов, 16. Страхил Попов, 88. Никола Колев (77-24. Петър Златинов), 93. Петрус Бумал, 15. Кристиян Малинов, 14. Армандо Ваюши (62-73. Милчо Ангелов), 70. Данило Асприля, 9. Джордан

Резерви: 12. Александър Конов, 23. Иван Горанов, 4. Пламен Гълъбов, 19. Румен Руменов, 24. Петър Златинов, 20. Омар Косоко, 73. Милчо Ангелов

Треньор: Красимир Балъков

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Георги Китанов, 5. Стефан Станчев, 24. Слави Сталев, 6. Кирил Котев, 4. Михаил Венков, 25. Сашо Александров, 8. Стенио (59-3. Даниел Георгиев), 84. Тодор Паланков, 13. Симеон Райков (69-30. Димо Атанасов), 17. Иван Коконов (60-11. Живко Петков), 14. Георги Божилов

Резерви: 1. Илия Николов, 30. Димо Атанасов, 91. Живко Атанасов, 3. Даниел Георгиев, 7. Бекир Расим, 19. Матиа Курьор, 11. Живко Петков

Треньор: Александър Станков

Жълти картони: Джордан (Литекс); Кирил Котев, Сашо Александров, Слави Сталев (Черно море)

Червен картон: Слави Сталев (81-Черно море)

Съдия: Стефан Апостолов