Ботев Враца пропусна да шокира Черно море (ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1425 0

Черно море победи Ботев Враца за седми пореден път като домакин. “Моряците” откриха 23-ия кръг в Първа лига с 2:1 над възпитаниците на Христо Янев. В герой за победителите се превърна Атанас Илиев от дузпа в 41', а Меси имаше нещастието да си вкара автогол в 71'

Гостите изведнъж засилиха напрежението над Черно море с попадението на Маринов в 80-ата минута. Той влезе едва 180 секунди по-рано, но се ориентира по най-добрия начин при пас от фланга и не остави шансове на Дюлгеров.

В заключителните минути Христо Янев избухна срещу четвъртия съдия Михаил Павлов и логично бе изгонен. Той обаче продължаваше да спори и се наложи да го извежда полицай до зоната на тунела.

За врачани това бе четвърта поредна шампионатна загуба, а за Черно море - втора поредна победа след подновяването на Първа лига. Така възпитаниците на Илиян Илиев поне временно са на върха в елита, а гостите остават предпоследни.

Черно море продължава да бие

В самия край Переа се нагърби с изпълнението на статично положение пред наказателното поле, но опитът му не оправда очакванията и пропусна да спре негативната серия.

Следете актуалното класиране на Първа лига в SportLive.bg!

Още: Кръг №23 от Първа лига започва във Варна - Черно море ще се опита да си върне първото място

Официално: Черно море си върна, временно, сина на Илиан Илиев (СНИМКА)

"Никога няма да са шампиони": Според Емил Велев 5 отбора спорят за титлата, но не и ЦСКА