Вратарски гол в 92' попари Съндърланд насред "Stadium of Light" (ВИДЕО)

1176 0

Отборите на Съндърланд и КПР завършиха 2:2 в мач от третия кръг на Чемпиъншип - второто ниво на английския футбол.

Двубоят на "Staidum of Light", на който присъстваха 37 884 зрители, ще се запомни най-вече с изравнителния гол на гостите, който бе дело на сенегалския вратар Сени Денг и падна в 92-ата минута!

Съндърланд поведе с 2:0 още преди почивката с попадения на Рос Стюърт и Елис Смис и запази аванса си до 87-ата минута, когато мароканецът Илиас Хаир върна надеждите на КПР за 1:2.

120 секунди след края на редовното време (при 4 минути добавено) гостите стигнаха до корнер, при който се включи и вратарят им Денг. Той се опита да засече топката още на първа греда, но се размина с целта. След това се стигна до ново центриране в наказателното поле на Съндърланд и този път грешка нямаше - стражът се разписа с глава за крайното 2:2!