Вратарят на Испания направи уникално спасяване в продълженията срещу Хърватия

Снимка: Gulliver/GettyImages

2629 0

Отборът на Испания определено „оцеля” по време на осминафиналния мач срещу Хърватия на Евро 2020.

Да, иберийците в крайна сметка отстраниха съперника си след 5:3 след продължения, въпреки че можеха да затворят срещата в редовното време. Испания водеше с 3:1 до 85-ата минута, но два гола на Мирослав Оршич и Марио Пашалич вкараха мача в Дания към продължения.

В 96-ата минута именно Оршич проби отляво по нападението на хърватите и центрира топката в наказателното поле на испанците. Бранител на Испания блокира центрирането на Оршич, ала топката се озова в Андрей Крамарич.

Нападателят изпрати удар, който бе пласиран в обсега на стража на Испания – Унай Симон, който в конкретната ситуация реагира впечатляващо, за разлика от първия допуснат гол на иберийците и донесе спокойствието сред редиците на отбора.