Висел Кобе не се даде на Интер Маями: Контузиха Серхио Бускетс, а Лионел Меси се отчете с голям пропуск (ВИДЕО)

2079 0

Отборът на Интер Маями завърши 0:0 срещу японския Висел Кобе в петата си контрола преди старта на новия сезон в американската Мейджър Лийг Сокър.

След последния съдийски сигнал двата тима пък си биха символични дузпи, които бяха спечелени от Кобе с 4:3, след като Робърт Тейлър, Ноа Алън и Грегори от Интер пропуснаха от бялата точка.

Иначе, Лионел Меси отново остана резерва, а от първата минута на 68-хилядния стадион в Токио започнаха Луис Суарес, Серхио Бускетс и Жорди Алба.

Развой на мача

През първото полувреме футболистите на Тата Мартино владееха малко повече топката, но създадоха само едно голово положение. Японците бяха една идея по-опасни, но и те не отправиха нито един точен изстрел.

В 25-ата минута Серхио Бускетс пък бе контузен неволно (ВИДЕО), като тепърва ще става ясно колко тежка е травмата в глезена му...

През втората част и двата отбора се разиграха, а в 60' Лео Меси се появи на терена и веднага раздвижи играта на Интер, но зрителите така и не стананаха свидетели на попадения.

В 72-рата минута Луис Суарес бе близо до фантастичен гол със задна ножица, но топката премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб.

Малко след това пък Меси се озова сам срещу вратаря, но стражът на Кобе спаси първия му шут, а при добавката се намеси достатъчно добре, за да може защитник да изчисти кълбото пред голлинията.

*За Интер Маями предстои само още един приятелски мач - срещу Нюелс Олд Бойс (16-и февруари, 2:30 ч. българско време). На 22.02. започва новата кампания в МЛС, а Меси и компания са домакини на Реал Солт Лейк (3:00 часа).