Снимка: Alex Grimm - UEFA/UEFA via Getty Images

4298 0

Италия води на Белгия с 2:1 в 1/4-финалния сблъсък между двата тима на Евро 2020. Николо Барела беше точен в 31-ата минута. Халфът на Интер се възползва от лош пас в защитата на белгийците и с хубав удар отдясно успя да даде аванс на своята родина.

След това в 44-ата минута Инсинье направи 2:0 с мощен изстрел. Минута по-късно реферът даде дузпа за Белгия и Лукаку върна един гол.

Срещата започна по-добре за Белгия като Лукаку, Доку и Де Бройне създадоха няколко опасни положения. Джанлуиджи Донарума обаче се намеси добре, а защитата на Италия също внимаваше.

В 14-ата минута гол на Италия беше отменен поради засада. Леонардо Бонучи вкара топката в мрежата с глава, но впоследсвие попадението не беше зачетено. Победителят от мача ще играе с Испания в полуфиналите.