1684 0

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни продължава да блести за новия си тим Ди Си Юнайтед в американската Мейджър лийг сокър. Англичанинът направи страхотен мач срещу Атланта Юнайтед, завършил с победа с 3:1.

32-годишният Рууни имаше принос за всичките голове на своя отбор. През първото полувреме той даде асистенция на Лусиано Акоста, който откри резултата. В началото на второто полувреме англичанинът изпълни успешно дуза, а в 77' отново асистира на Акоста.

Досега през сезона в МЛС Рууни има 11 мача, в които е вкарал 4 гола и е дал 5 асистенции. Ди Си Юнайтед се намира на седмо място в Източната конференция на МЛС и е на 6 точки от зоната на плейофите.