1471 0

Полша удари Румъния с класическото 3:0 в световна квалификация в Букурещ, наблюдавана от близо 50 000 зрители.

От румънските национали на Лудогорец нападателят Клаудиу Кешеру влезе в игра в 81-ата минута, докато бранителят Козмин Моци остана резерва.

Полша откри резултата в 10-ата минута на мача, когато Гросицки се разписа след впечатляващ рейд през противниковата отбрана.

Нямаше как мачът да мине и без гол с авторство на голямата звезда на гостите Роберт Левандовски. Той се разписа в 81-ата минута, забивайки своя шести гол в квалификационния цикъл. Нападателят на Байерн се разписа за втори път в този мач в добавеното време.

Левандовски обаче имаше неприятно преживяване преди да вкара. В 56-ата минута до него падна бомбичка и избухна. Футболистът се строполи на земята и се хвана за ушите. Наложи се влизането на лекар и мачът бе прекъснат за около 5 минути.

В групата "Е" лидер е Полша с 10 точки, следвана от Черна гора и Дания. Румъния е четвърта с 5 точки.