4185 0

В рамките на четири минути Украйна съумя да направи частичен обрат срещу Нидерландия на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам, стопявайки изоставане от два гола. Въпреки това възпитаниците на Андрий Шевченко не можаха да опазят равенството 2:2 и загубиха първия си мач на Европейското първенство по футбол.

Нидерландия поведе в резултата с два бързи гола в началото на втората част, а 15-на минути преди края Украйна изглеждаше обречена да загуби двубоя. Тогава обаче един магически удар върна украинците в мача. Андрий Ярмоленко овладя топката на десния фланг, а оттам навлезе към игрището, търсейки пространство за стрелба.

Когато се приближи достатъчно до вратата, Ярмоленко опита удар извън наказателното поле, който се насочи право към горния десен ъгъл на вратата на най-възрастния играч на Евро 2020 Мартен Стекеленбург. Стражът на Нидерландия нямаше какво да стори при невероятното изпълнение на Ярмоленко, което върна Украйна в мача.