6928 0

Финалът за Купата на африканските нации тече с пълна сила, а символичните гости от Алжир вече са напред в резултата - при това с един от най-куриозните голове през тазгодишното издание на турнира.

За жалост на Садио Мане и неговите съотборници, играчите на Алжир първи се добраха до попадение, а това се случи в самото начало на двубоя. Във втората минута от мача Багдад Бунежда отправи изстрел, който бе блокиран от защитник на противника.

При рикошета обаче топката получи непредсказуема парабола, което остави вратаря на Сенегал без реакция и единствено можеше да изгледа как коженото кълбо го прехвърля по нелеп начин. До средата на първото полувреме резултатът се запазва 0:1.