1819 0

Северна Македония реализира първия си гол на европейски първенства! Това се случи по време на двубоя с Австрия, като в 28-ата минута Горан Пандев се възползва от неразбирателство между вратаря на Австрия Даниел Бахман и реализира.

В 18-ата минута Австрия успя да поведе, след като Марсел Забицер центрира към Щефан Лайнер, който засече с глава и прати топката в мрежата за 1:0 в полза на "вундертима". Радостта им обаче не трая дълго, като 10 минути по-късно 37-годишният Пандев вкара историческото попадение.

Пандев е рекордьор по участия и отбелязани голове с екипа на Северна Македония. Той вкара попадението на Евро 2020 20 години след дебюта си за националния тим. Австрия и Северна Македония се намират в група C, където са още отборите на Нидерландия и Украйна.