В мача с Макаби Касияс стана абсолютен рекордьор

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1309 0

Вратарят на Порто Икер Касияс опази вратата си суха в домакинския мач срещу Макаби Тел Авив (2:0) и постави рекорд в Шампионската лига - 34-годишният испанец не допусна гол в 51-ви мач от най-големия европейски турнир.

Касияс стана абсолютен рекордьор по този показател, оставяйки зад себе си Едвин ван дер Сар (50 мача), Виктор Валдес и Петер Чех (по 45) и Джанлуиджи Буфон (37).

Резултатът в Порто бе открит от Венсан Абубакар в 37-ата минута, а Ясин Брахими затвърди победата три минути по-късно. В другия мач от група G Динамо Киев и Челси не успяха да си вкарат гол - 0:0.

Порто води в групата със 7 точки, следван от Динамо Киев с 5, Челси с 4 и Макаби - 0.