УЕФА присъди служебна загуба на Черна гора

1105 0

УЕФА присъди служебна загуба на Черна гора срещу Русия с 0:3 по повод инцидента с вратаря на гостите Игор Акинфеев.

Квалификацията за Евро 2016 се игра на 27 март в Подгорица. Секунди след началото й фен на домакините хвърли по Акинфеев сигнална ракета. Вратарят се строполи на тревата, след което бе изнесен и закаран в болница, където бе диагностициран с мозъчно сътресение и изгаряне в областта на шията.

Мачът бе прекратен за около половин час, след което играта бе подновена. През второто полувреме Роман Шириков от Русия пропусна дузпа. Минути по-късно, заради хвърлен предмет на терена, между играчите на двата тима избухнаха сблъсъци. Съдията прекрати мача и изведе отборите от терена при нулево равенство.

Националният отбор на Черна гора е наказан и да играе един мач без публика плюс още един условно за изпитателен срок от 2 години. Освен това футболната федерация на страната е глобена 50 000 евро. Глоба, но двойно по-малка, ще трябва да заплати и Руския футболен съюз заради поведението на руските фенове. /БГНЕС