Турция се измъчи срещу Казахстан

985 0

Турция победи Казахстан с 1:0 като гост в европейска квалификация, изиграна тази вечер. За разлика от контролата с България, в този мач успехът за Турция не дойде никак лесно. Единственото попадение в срещата бе дело на Арда Туран шест минути преди края на срещата.

Гостите контролираха развоя на мача, но не така и не успяваха да отбележат гол. В 28-та минута пропуск направи Арда Туран, който стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Казахстан спаси. В 33-тата минута изстрел на Мехмет Топал мина встрани от вратата.

Осем минути след подновяването на играта Турция стигна до нова добра възможност, но този път Бурак Йълмъз не бе точен. В 73-тата минута гостите уцелиха греда. Така се стигна до 84-тата минута, когато Йълмъз подаде на Туран в наказателното поле, а той прати топката в горния ъгъл на вратата. До края Турция успя да задържи аванса си и спечели срещата.

След този мач Турция вече има 8 точки и заема третото място във временното класиране.