Трилър с 5 гола за Ал Насър: Кристиано Роналдо няма спирка през 2024-та, но друг бе героят срещу бивши звезди от Ла Лига (ВИДЕО)

1625 0

Ал Насър записа трудна победа срещу Ал Шабаб в 21-вия кръг от Саудитската професионална лига. Гостите надделяха с 3:2, с което събраха 52 точки и остават на четири от непобедение лидер Ал Хилал, който е и с мач по-малко. С това се запазват живи надеждите на тима да стане шампион, тъй като ако равенството се бе запазило, щяха да капитулират от борбата.

То властваше на терена до 87-ата минута (2:2). В герой за Ал Насър се превърна Андерсон Талиска, който отбеляза две попадения. Суперзвездата на тима Кристиано Роналдо също се разписа, като все още е вкарвал във всеки официален двубой на своя тим през 2024-та година (4 мача).

39-годишният португалец е водещ реализатор в шампионата със своите 22 гола - три повече от втория Александър Митрович. Съотборникът му Андерсон Талиска пък вече има 13 попадения. Към своите Кристиано е прибавил и цели 9 асистенции.

Талиска герой за Ал Насър, Роналдо пак вкара

В днешния сблъсък от първата минута за Ал Шабаб бяха отлично познати имена със солиден опит в Ла Лига като Яник-Ферейра Караско и Иван Ракитич. Титуляр бе и Роман Саис, който в продължение на години игра във Висшата лига на Англия.

Резултатът в днешния мач бе открит от Роналдо още в 20-ата минута, когато бе точен от дузпа. В осмата от добавеното време към двубоя обаче Караско изравни - също с точно изпълнение от бялата точка. Талиска вкара първия си гол в 47', но само 20 по-късно Карлос Жуниор Изравни. Решаващият гол на Талиска пък падна в 87'.

След само няколко дни Ал Насър има нов шампионатен двубой - този път у дома срещу Ал Хазм (29.02). За Ал Шабаб пък предстои гостуване на Ал Халеедж от Саудитската професионална лига (02.03).