Три отбора с по 6т. на върха в група J

2780 0

Динамо (Киев) претърпя първа загуба в тазгодишното си участие в Лига Европа. Украинците, които до този момент оглавяваха група J бяха рагромени при визитата си на Олборг с 0:3.

Еневолдсен откри в 11-ата минута с хубав удар от границата на наказателното поле, а топката стигна до него след игра с глава от футболист на Динамо. Томсен удвои в 38-ата минута след страхотна атака на домакините, която играчите на Динамо изгледаха отблизо. Той бе изведен на празна врата след хубава асистенция отдясно. Отново Томсен оформи крайния резултат в 90-ата минута след нова страхотна асистенция от дясното крило.

В същото време Стяуа спечели важна победа с 2:1 над Рио Аве. Русеску в 17-ата минута с глава отблизо взриви националния стадион в Букурещ, а отново той в 45-ата удвои с много точен изстрел от 30 метра. Португалците имаха сили само за почетен гол, но той също бе много атрактивен. Дел Вале в 48-ата минута прати топката в горния десен ъгъл на Арлаускис с мощен шут.