Станимир Стоилов и Гьозтепе се върнаха към победите, надвиха отбора на изгонен от него в Левски

Снимка: Levski.bg

4283 0

Българският специалист Станимир Стоилов и ръководеният от него втородивизионен турски отбор Гьозтепе постигнаха победа с 2:1 като гост на Сакаряспор в мач от 18-ия кръг на местния шампионат.

Стоилов и Гьозтепе победиха Здравко Димитров и Сакаряспор

Интересната българска битка

Още: Официално: Прокуден от Станимир Стоилов в Левски ще играе срещу него в Турция

Припомняме, че в Сакаряспор играе преотстъпения под наем от Левски - Здравко Димитров, който бе прокуден от "синия" клуб именно от Станимир Стоилов, когато той бе на "Герена" за втория си период в тима.

Това бе първи мач за Димитров след трансфера му, като той се появи в 80-ата минута, но това не бе достатъчно да помогне на новия си тим.

Резултатът бе открит в осмата минута с гол на Давид Тиянич, а за него асистира Алиу Траоре. Преднината бе удвоена 12 минути преди края на редовното време от Ахмед Йълдъз. Крайният резултат пък бе оформен от Кабонго Касонго, който в третата минута от добавеното време направи поражението за своя тим по-приемливо с гол за 1:2.

С победата Гьозтепе забрави за поражението с 0:3 от Бодрумспор в миналия кръг и вече е на втората позиция с актив от 35 точки - само 7 по-малко от лидера Еюпспор. Здравко Димитров и неговият Сакаряспор пък заемат с четвъртото място с 32 пункта на своята сметка.

Още: Официално: Станимир Стоилов привлече в Гьозтепе един от най-класните играчи от Първа лига

Официално: Гьозтепе на Станимир Стоилов привлече 26-годишен футболист