Швеция разгроми Беларус и оглави временно групата ни

939 0

Швеция постигна категорична победа с 4:0 при визитата си на Беларус в световна квалификация от Група „А” , в която по същото време Холандия срази България с 3:1 в Амстердам.

Три от попаденията паднаха още през първото полувреме. Емил Форсберг откри резултата в  18' след дълго извеждащо подаване на Микаел Лустиг и неразчетено излизане на вратаря Сергей Черник. Кристофър Ниман в 24' удвои преднината на скандинавците след грешна на бранител, който се опита да го лъже и изгуби топката, а Маркус Берг след пас на Форсберг я направи класическа още преди почивката.

В 84' Гранквист оформи крайния резултат след дузпа и шведите се върнаха на върха в групата с 16 точки преди мача между Франция и Люксембург. Беларус е на пета позиция с 5 точки.