Северна Македония помете Казахстан за добро настроение преди Европейското първенство по футбол

1325 0

Националният отбор на Северна Македония разгроми Казахстан с 4:0 в приятелска среща, изиграна в Скопие. Двубоят е генерална репетиция за македонците преди дебютното им участие на Европейското първенство по футбол.

В 35-ата минута Северна Македония получи дузпа, която беше реализирана от Езджан Алиоски. В края на полувремето Казахстан остана с човек по-малко на терена, след като Серикжан Мужиков си изкара директен червен картон.

С намален състав казахстанският отбор нямаше особени шансове да се противопостави на своя опонент, който вкара три попадения през втората част. Пръв се разписа Иван Тричковски в 57-ата минута. 15-на минути преди края на срещата македонците забиха два бързи гола чрез Милан Ристовски и Дарко Чурлинов.

Първият мач за Северна Македония на Евро 2020 е срещу Австрия на 13 юни. Другите два отбора в групата са Украйна и Нидерландия.