Северна Ирландия отива на Евро 2016, Румъния и Унгария спорят за втората квота

1309 0

Голямата изненада на квалификациите за Евро 2016 е факт - Северна Ирландия се класира директно за финалите във Франция, които ще се играят във формат с 24 отбора.

Сензацията стана официално факт тази вечер, след като северноирландците удариха с гръмкото 3:1 носителя на европейската титла за 2004 година Гърция у дома.

Стивън Дейвис взриви трибуните на "Уиндзор Парк", след като откри резултата в 35', а това помогна на тимът му да се оттегли на почивка при 1:0. Още в първите 15 минути на втората част крайният изход беше ясен, след като Магенис (49') и отново Дейвис (58) направиха резултата класически.

Крайното 3:1 беше оформено от Аравидис 3 минути преди края.

Това беше 6-а победа за Северна Ирландия в група F, а отборът вече има 20 точки и е недостижим на върха в класирането.

На трето място изскочи Унгария, която стигна до обрат и победа с 2:1 над Фарьорските острови. В същото време Румъния допусна изненадващо равенство 1:1 у дома срещу Финалдния и със 17 точки е на второ място в класирането. Унгария има точка по-малко.