Руският Ростов е изненадата в групите на Шампионска лига

1007 0

Руският тим Ростов ще е голямата изненада в тазгодишните групи на Шампионската лига, след като отстрани холандския гранд Аякс в плейофите преди груповата фаза на турнира.

След равенството 1:1 на холандска земя, в реванша руснаците зарадваха своята публика с разгромен резултат – 4:1 и ликуваха след общ резултат 5:2 от двата мача.

Българинът Живко Миланов пък пропусна за втори път след фурора на Левски в Европа преди 10 години да попадне отново в групите на най-престижния клубен турнир. Неговият АПОЕЛ Никозия загуби драматично в последните минути от Копенхаген.

Първата среща бе спечелена от датчаните с 1:0 у дома, а в Кипър АПОЕЛ водеше до 86-ата минута, когато Федерико Сантандер не позволи да се стигне до продължения и изравни за 1:1 (общ резултат 1:2).