Русия и Швеция не се победиха, група G се завърза

5718 0

Швеция и Русия завършиха наравно 1:1 в мач от група G на квалификациите за европейското първенство във Франция през 2016 година.
Домакините от Швеция бяха без нападателя си и най-добър реализатор в историята на националния отбор Златан Ибрахимович.
Иначе Александър Кокорин беше точен за "сборная" в началото на мача. В 10-ата той хладнокръвно стреля от границата на наказателното поле, когато всички очакваха да подаде на някой от нахлуващите по крилата свои съотборници.
В 13-ата минута Игор Акинфеев спаси блестящо дузпа, изпълнена от Себастиан Ларсон.
Усилията на шведите все пак дадоха резултат и Ола Тойвонен отблизо разстреля Акинфеев за 1:1 в 49-ата минута след пас отляво.
Така Русия вече има 4 в актива си, но остава на върха след издънката на Черна гора в Лихтенщайн. Йоветич, Вучинич и компания не успяха да отбележат и завършиха едва 0:0 с футболното джудже.
В третия мач от групата Австрия взе ценна победа над Молдова като гост с 2:1. Давил Алаба откри в 12-ата минута от дузпа, но Дедов изравни в 27-ата също от наказателен удар. Марк Янко донесе успеха за австрийците в 51-ата минута, а в 82-ата бе изгонен, но молдовците не се възползваха и отстъпиха в този мач.