Робен донесе престижна победа на Холандия

Снимка: Guliver/GettyImages

951 0

Холандия си върна малко от загубеното самочувствие в контролна среща. В Кардиф "лалетата" успяха да бият Уелс с 3:2.

Холандците откриха резултата в 32-ата минута на мача, когато Ашли Уилямс сбърка. От това се възползва Бас Дост, който вкара първия си гол на международно ниво с оранжевата фланелка.

Уелс успя да изравни в последната минута на първото полувреме - Джо Алън пропусна дузпа за своя тим, но при добавката Джо Ледли не сгреши - 1:1.

Малко след началото на втората част "лалетата" отново дръпнаха в резултата, след попадение на Ариен Робен след пробив. В 70-ата минута британците отново успяха да изравнят, след като Емир Хюис засече центриране на Джо Алън.

Победният за Холандия гол падна в 81-ата минута и бе дело на Робен. Крилото се възползва от предоставените свободни пространства от играчите на съперника и наказа домакините за втори път в мача.