Реал Мадрид го капарира, днес се доказа: Ендрик смълча Англия насред “Уембли” (ВИДЕО)

4888 0

Бразилия продължи хегемонията си над Англия в още една среща между звездните селекции. В събота вечер “Селесао” се наложи с 1:0 насред “Уембли” за първи успех над “трите лъва” от 2009 г. насам. След това отборите имаха три срещи преди 23-и март - успех за Англия (2:1) и две ремита (2:2, 0:0).

Ендрик вече е в историята

В герой за победителите се превърна 17-годишния Ендрик, който още в края на 2022 г. бе предварително договорен от Реал Мадрид. Младокът вкара 9 минути, след като получи за трети път шанс за изява с мъжкия тим на Бразилия. Той му бе даден от Доривал Силвестре Жуниор - новият селекционер на Бразилия, който бе сред много дебютанти в срещата.

По този начин бъдещият футболист на “кралете” стана най-младият играч в историята, реализирал на “Уембли” - 17 години и 246 дни. За “трите лъва” това бе едва първа загуба на великото съоръжение в последните 21 срещи. И двете селекции в събота се представиха на ниво, но Бразилия на два пъти в първия час игра бяха по-близо до гола чрез Пакета.

Бразилецът в края на първото полувреме нацели страничния стълб, а от втория път кълбото премина около него. Попадението на Ендрик в 80’ не остави достатъчно време на съперника да отговори, така че донесе успеха с крайното 1:0.

Първо полувреме

В рамките на първите пет минути Пакета на два пъти фаулира дебютантът Гордън пред собственото си наказателно поле. Фодън се нагърби с изпълнението на нарушенията. При първия си опит той прати кълбото близко покрай левия страничен стълб.

Първият отправен удар бе дело на Родриго, който в 9' намери очертанията на вратата, но за Пикфорд нямаше проблеми. Поливалентният нападател на Реал Мадрид оглави нападението на "селесао".

120 секунди по-късно Винисиус се размина с откриването на резултата. Другата звезда на "кралете" се озова очи в очи с Пикфорд, който бе останал сам около вратата си. В последния момент Уолкър достигна до голлинията и изби топката след точния удар на нападателя.

След половин час игра още един дебютант се появи на терена, след като Уолкър бе принудително заменен. Той даде капитанската лента на Магуайър, а на терена се появи Нгойо.

Двата тима бяха отправили по един точен удар. В 35-ата минута Пакета се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле, но ударът му прати топката в левия страничен стълб.

Второ полувреме

20 минути след началото на втората част бяха създадени общо 7 голови положения пред двете врати - пет от тях бяха дело на "трите лъва". Луис Пакета обаче беше най-близо до попадението след час игра. Негов удар премина около страничния стълб.

Към 75-ата минута на терена се появи още един абсолютен дебютант - Коби Мейноо, а за Бразилия трети мач записа бъдещият футболист на Реал Мадрид - Ендрик.

ГОЛ! В 80' първото си попадение за Бразилия вкара 17-годишния Ендрик. Той го стори само 9 минути, след като влезе в игра за "селесао". Младокът се възползва на празна врата от разбъркването в наказателното поле на Англия и не сгреши след избита топка от Пикфорд! 0:1!

Стартови състави

Англия (4-2-3-1): 1. Пикфорд; 2. Уолкър, 5. Стоунс, 6. Магуайър, 3. Чилуел; 4. Райс, 8. Галахър; 7. Фодън, 10. Белингам, 11. Гордън; 9. Уоткинс;

Бразилия (4-3-3): 1. Бенто; 2. Данило, 14. Бруно, 25. Бералдо, 6. Уендъл; 15. Гомес, 5. Гимараеш, 8. Пакета; 11. Рафиня, 7. Винисиус, 10. Родриго;

Преди мача

Досега двата тима са се срещали общо 26 пъти, а предимството категорично е в полза на "селесао" - 11 победи, 11 равенства и 4 загуби (34:23 голова разлика).

За последно възпитаниците на Гарет Саутгейт завършиха 1:1 при визитата си на Северна Македония в квалификация за Евро 2024 (20.11.2023).

Бразилците пък загубиха с 0:1 от Аржентина в квалификациите за Мондиал 2026 (22.11.2023), а днес новият им треньор - Доривал Жуниор, ще дебютира неофициално.