Разкрито е едно от тайните оръжия на изненадата на Евро 2020 дотук - Дания

1587 0

Датският нападател Каспер Долберг вкара първия гол в осминафинала на Европейското първенство по футбол срещу Уелс. Той се разписа в 27-ата минута, след като премина от левия фланг към центъра, стигна до наказателното поле и с удар с десния крак прати топката в далечния долен ъгъл.

Това бе трети гол за "червения динамит" на турнира, реализиран от далечна дистанция. Повече голове след удар извън наказателното поле на съперника в едно европейско първенство са вкарали само 2 отбора. Това са Франция - 5 гола на Евро 1984 и Белгия - 4 гола на Евро 2016.

В крайна сметка Долберг се отчете с дубъл, а отборът му надделя с убедителното 4:0 над британците и е първият четвъртфиналист на Евро 2020. А с какъв невероятен гол се отчете Андреас Кристенсен при успеха с 4:1 над Русия в групите вижте тук.